Typy zapínání náušnic

Zapínání náušnic je klíčovým prvkem, který ovlivňuje nejen vzhled, ale také pohodlí při nošení. Existuje mnoho různých typů zapínání, každý s vlastními výhodami a charakteristikami. Přečtěte si více a objevte, jaký typ zapínání je pro vás ten pravý.

Puzeta:

Jedná se o běžný typ zapínání pro menší náušnice. Používá se díky své jednoduchosti konstrukce a snadné manipulaci. Puzeta se skládá z tenké tyčinky, která se zasune do ucha a zezadu se na ní nasadí "zarážka".

Brizura:

Tradiční způsob zapínání, který je obzvláště oblíbený pro dětské náušnice. Brizura se zasune zepředu do očka na náušnici, což zajišťuje bezpečné uchycení. Tento typ zapínání je známý svou spolehlivostí a minimalizuje riziko ztráty náušnic.

Kruhy:

Běžné zapínání pro kruhové náušnice, které se skládá z tenké tyčinky, která se zasune do protilehlé trubičky. I když může vyžadovat trochu trpělivosti při zapínání, poskytuje spolehlivé upevnění náušnic.

Zacvakávací:

Používá se zejména u větších kruhových náušnic. Princip je zacvaknutí drátku do protilehlé vidlice, což poskytuje pevné uchycení. 

Kloubové zapínání:

Tento typ zapínání je často využíván u malých kroužků s pantem uprostřed, který se otevírá v kloubu. Kloubové zapínání je charakterizováno jednoduchou manipulací a spolehlivým upevněním náušnic.

Dámský patent:

Kvalitní a elegantní typ zapínání, který se používá převážně u větších náušnic. Mechanická klipsa se uzavírá po zapíchnutí háčku do ušní dírky, což zajišťuje bezpečné a stylové nošení.

Provlékací:

Tento druh zapínání je velmi jednoduchý a často se využívá u náušnic s výrazným designem. Funguje tak, že řetízek prostě provléknete skrz ušní dírku a necháte náušnici volně viset. Náušnice jsou pak vyváženy z obou stran a minimalizuje se tak šance na ztrátu.

Háček:

Tento typ zapínání se obvykle používá u visacích náušnic. Jejich nasazení na ucho je snadné a rychlé. Háček stačí je jednoduše prostrčit a provléknout skrz ušní dírku. Jelikož se nijak háček neschovává je důležité tyto náušnice před spaním sundat, aby se předešlo během spánku jejich samovolnému vyvléknutí nebo zranění.

Uzavíratelný háček:

Nasazení těchto náušnic je obdobné jako u klasického háčku, ovšem s rozdílem,  kdy po provléknutí uchem háček zahákneme do spodního háčku, čímž zmenšíme pravděpodobnost ztráty. 

Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptak.cz